Маици и блузи - комбинирањето никогаш не било позабавно

Маичките како парче облека што доминираат во гардеробите во текот на целата година. Еднобојни основни модели со кратки и долги ракави, маици со декоративни принтови и апликации лесно се комбинираат и се идеални за секојдневен, опуштен, лежерен стил. Но, ние дури и од ова наједноставно модно парче извлековме максимум. Некаде додадовме лелеави карнери, необични јаки, а со модерните кроеви нашите кошули добија одредена доза на асиметричност.