Ролери - класиката е секогаш во мода

Како и маичките, лизгалките се едноставно и многу приспособливо парче облека. Можат да се носат на безброј начини и во различни прилики. Оваа модна класика лесно можете да ја комбинирате во најлежерен стајлинг, но и во празнична комбинација. Се носат и во лето и во зима, со панталони, фармерки, здолништа, шорцеви. Со кратки и долги ракави, со плитка и длабока ролна јака, обични и шарени P.... S.... модни ролни, ве очекуваат неограничени можности.